Webpastor pro každého

Seznamte se...

Jindro, tvojí prací je moderování pořadů v internetové televizi HopeTV. Co ti tato práce přináší? Jaký pořad moderuješ obzvlášť rád? Který z hostů tě v něčem mimořádně oslovil či inspiroval?

První, co se mi vybaví, je stres. Ani po několika letech před kamerou nejsem naprosto v klidu, i když tak asi působím. Cítím zodpovědnost za hosta, pokud tam je, pak za kolegy, jejichž práci mohu dost zkomplikovat. Jinak je to samozřejmě práce velmi zajímavá. Dostal jsem se na výjimečná místa a mohl si je vychutnat bez davu lidí. Například cvičný velín jaderné elektrárny Temelín, kde jsem dokonce spustil poplach. Nevšedním zážitkem pro mě bylo také sedět za pianem Bedřicha Smetany a za stolem, kde pracoval. Těch míst je hodně.

Nejraději moderuji právě ty pořady, kde nejsem sám a mám zajímavého hosta, který má co říct. Ze své podstaty nejsem člověk, který by byl před kamerou rád a užíval si to. A tak když může být pozornost soustředěna jinam, je to pro mě příjemnější. Jedním z hostů, kteří mě osobně oslovili a setkání bylo příjemným zážitkem, byl fyzioterapeut Pavel Kolář. Je to neskutečně inspirativní, skromný člověk a umí až neuvěřitelné věci.

 

Kromě moderování v HopeTV pracuješ jako webpastor. Co si pod tím máme představit?

To, že jsem lidem k dispozici na internetu. Mohou mi psát, ptát se, na co chtějí. Jsem tu pro ty, kteří by církev asi nikdy nehledali, ale mají otázky. Kromě dopisování si s lidmi dělám také živé přenosy na facebooku HopeTV na nejrůznější témata, do kterých se lidé mohou hned zapojit. Moderuji zde také diskuse na otázky, které každý týden zveřejňujeme.

 

Kromě muziky se ve volném čase věnuješ i létání na rogale. Co ti tato záliba přináší?

Předně volnost a svobodný pohyb v nádherné přírodě. Pak partu lidí, kteří jsou stejně „potrefení“ a kteří vás nenechají bez pomoci, když ji potřebujete.

A je tam samozřejmě přítomen i adrenalin. Po úspěšném zachycení ve stoupavých proudech a nádherném dni plném kouzelných pohledů na naši krásnou krajinu jste sice unavení, ale neskutečně šťastní.

 

Webpastora Jindru Černohorského můžete kontaktovat na facebooku HopeTV nebo na stránkách www.hopetv.cz